Pakiet korzyści z przynależności do Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku
Pomoc członkom Cechu w nawiązywaniu współpracy z innymi zakładami branżowymi oraz przekazywanie ofert przychodzących z cechów i izb rzemieślniczych z kraju i zagranicy.
Zapewnienie członkom Cechu udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe rzemieślników i ich pracowników oraz w szkoleniach z przedstawicielami Urzędu Skarbowego, ZUS, itp.
Pomoc Cechu w organizacji uczniowskich praktyk zawodowych w zakładach rzemieślniczych, nadzór nad prawidłowym przebiegiem nauki zawodu.
Pomoc Cechu w przygotowaniu pracowników młodocianych dla zakładów rzemieślniczych – werbunek, zawieranie i rejestrowanie umów o pracę.
Udzielanie członkom Cechu rekomendacji oraz interwencje w ważnych sprawach w urzędach i instytucjach administracji państwowej i samorządowej.
Pomoc członkom Cechu w rozstrzyganiu ich problemów z takimi instytucjami jak: Urząd Skarbowy, ZUS, PIP, PUP i innymi.
Bezpłatne poradnictwo dla członków Cechu w zakresie prawa pracy, podatków, ubezpieczeń itp.
Zapewnienie członkom Cechu udziału w konsultacjach społecznych z urzędami administracji samorządowej w zakresie wprowadzania nowych opłat i podatków.
Współudział członków Cechu w tworzeniu programów rewitalizacyjnych związanych z ożywieniem handlowym i usługowym miast: Słupska i Sławna.
Doradzanie członkom Cechu w zakresie starania się o fundusze unijne, przyznawanie dotacji, tworzenie projektów itp.
Współredagowanie czasopisma SIPH „Gospodarcze Inspiracje” w zakresie promocji działalności Cechu, zawodów i zakładów rzemieślniczych.
Pomoc w organizowaniu indywidualnych i grupowych wyjazdów promocyjnych na targi rzemiosła w kraju i zagranicą.
Desygnowanie najlepszych zakładów rzemieślniczych do udziału w konkursach i plebiscytach gospodarczych.
Zapewnienie członkom Cechu uczestnictwa w imprezach integracyjnych rzemieślników oraz możliwości korzystania z wypoczynku w Ośrodku Wczasowym „Rzemieślnik” w Świeszynie koło Miastka.