Rekrutacja do Branżowej Szkoły I stopnia „Rzemiosło” wciąż trwa!
Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem
Zbliża się półmetek wakacji. W szkołach nabiera tempo przygotowań do pierwszego dzwonka. W Branżowej Szkole I stopnia „Rzemiosło” w Słupsku w zaawansowaniu jest remont i malowanie klas lekcyjnych i innych pomieszczeń. Szkoła zostanie też doposażona w niezbędny sprzęt, przybory i podręczniki do nauki. Chodzi o to, by przed inauguracją roku szkolnego wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Szkoła „Rzemiosło”, która korzysta z pomieszczeń po dawnej przyzakładowej szkole ZDZ mimo, że prawie „pęka w szwach”, wciąż przyjmuje chętnych do nauki. Tutaj nikomu, kto złoży podanie i spełni kryteria naboru, miejsca się nie odmawia.
Wiadomo już, że w nowym roku szkolnym w szkole „Rzemiosło” zostaną uruchomione cztery pierwsze klasy: dwie dla absolwentów gimnazjów i dwie dla uczniów po ukończeniu podstawówki. Zgłosiło się przeszło stu młodych ludzi, którzy chcą się uczyć w zawodach rzemieślniczych. Szkoła, która cieszy się coraz większą popularnością pozyskała już do nauki w nowym roku szkolnym 30 dziewcząt zainteresowanych poznaniem zawodów fryzjera i cukiernika oraz 73 chłopców, którzy chcą się uczyć w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i elektryk. Przyszli uczniowie wywodzą się głównie z środowiska wiejskiego powiatu słupskiego.
Tym, którzy się nadal wahają z podjęciem decyzji warto podpowiedzieć, że w Branżowej Szkole „Rzemiosło” można poznać rzemiosło, które opiera się na nowoczesnych technologiach, maszynach i urządzeniach. Uczniowie praktyczną stronę zawodów poznają od doświadczonych mistrzów rzemiosła. Najlepsi uczniowie otrzymują wsparcie finansowe w postaci stypendiów.
Jeśli chodzi o naukę zawodów, to jest w czym wybierać. Można poznać tu dwadzieścia zawodów, których w takiej liczbie nie ma żadna inna szkoła w Słupsku. Są to fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, budowniczy jachtów i wyrobów kompozytowych, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych, piekarz, blacharz samochodowy, cukiernik, operator obrabiarek skrawających, murarz – tynkarz, ślusarz, mechanik – monter maszyn i urządzeń, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, lakiernik, stolarz, tapicer, kucharz, fotograf i krawiec.
Trzeba też dodać, że po ukończeniu szkoły jej absolwent zdobędzie nie tylko dobry zawód, ale również tytuł czeladnika w rzemiośle, który jest uznawany we wszystkich krajach UE.
Więcej informacji o rekrutacji do szkoły, tel. 512 252 093.